Main content
Rustic wooden dining table set with plates, dishes of food, and skincare dropper bottles.

The Gracious Host

Gifts for those who invite warmth and conversation

The Gracious Host

Gifts for those who invite warmth and conversation​

Gifts for gatherings

Gifts for gatherings
10 products
10 products
Notable formulation

Reverence Aromatique Hand Wash

Fine-grain gel to gently cleanse and exfoliate

Old price New price £34.00
(£68.00/L.)
Bathroom staple

Post-Poo Drops

Citrus, floral, fresh

One size
100 mL
Old price New price £27.00
(£270.00/L.)
New-addition

Murasaki Aromatique Incense

Woody, spicy, resinous

One size
33 sticks
Old price New price £35.00
(£1,060.61/L.)
Aesop.co.uk exclusive

Hand in Hand

Resurrection and Reverence Hand Wash

Old price New price £68.00
Notable formulation

Reverence Duet

A woody, earthy, smoky duo to cleanse and hydrate the hands

One size
Kit
Old price New price £103.00

Istros Aromatique Room Spray

Vibrant, floral, smoky

One size
100 mL
Old price New price £49.00
(£490.00/L.)

Bronze Incense Holder

Designed for Aesop by Vogel Studio

One size
90 mm x 145 mm x 34 mm
Old price New price £120.00
(£1,333.33/L.)

Ptolemy Aromatique Candle

Woody, earthy, resinous

One size
300 g
Old price New price £83.00
(£276.67/KG.)
Aesop.co.uk exclusive

Solais & Reverence Duo

Heightened care for the hands

Old price New price £57.00
Favoured-gift

States of Being Aromatique Room Spray Trio

Three formulations to enhance any interior

One size
Kit
Old price New price £87.00
Orientation message
For the best experience, please turn your device