Main content
A row of six identical dark Aesop bottles with black labels and caps are neatly lined up on a textured brown surface against a dark background.

Hair Hair

Hair

Hair
12 products
12 products
Notable formulation

Shampoo

For a wide range of hair and scalp types

Old price New price £41.00
(£82.00/L.)
Notable formulation

Conditioner

For a wide range of hair types

Old price New price £41.00
(£82.00/L.)
Notable formulation

Volumising Shampoo

For thin or fine hair

One size
500 mL
Old price New price £41.00
(£82.00/L.)
Notable formulation

Equalising Shampoo

For oily scalps, city-dwellers and those with active lifestyles

One size
500 mL
Old price New price £41.00
(£82.00/L.)

Shine Hair & Beard Oil

For coarse, dry, frizzy, thick and wavy hair

One size
25 mL
Old price New price £29.00
(£1,160.00/L.)
Bathroom-staple

Violet Leaf Hair Balm

For dry, coarse or chemically treated hair

One size
60 mL
Old price New price £27.00
(£450.00/L.)
Orientation message
For the best experience, please turn your device