Main content

Dehydration

Dehydration
21 products
21 products
Notable formulation

Mandarin Facial Hydrating Cream

For normal and combination skin, and oily skin in cooler seasons

Old price New price £42.00
(£700.00/L.)
Beloved-formulation

Parsley Seed Facial Cleanser

For normal, combination and troubled skin

Old price New price £45.00
(£225.00/L.)

Camellia Nut Facial Hydrating Cream

For normal, dry and sensitive skin

Old price New price £42.00
(£700.00/L.)

Immediate Moisture Facial Hydrosol

For a wide range of skin types, frequent travellers and office workers

One size
50 mL
Old price New price £19.00
(£380.00/L.)

Seeking Silence Facial Hydrator

For sensitive skin

One size
60 mL
Old price New price £46.00
(£766.67/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Facial Hydrating Cream

For a wide range of skin types, particularly dry

One size
60 mL
Old price New price £61.00
(£1,016.67/L.)

In Two Minds Facial Hydrator

For combination skin

One size
60 mL
Old price New price £46.00
(£766.67/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Hydrator

For normal, dry and combination skin

One size
60 mL
Old price New price £57.00
(£950.00/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Eye Cream

For a wide range of skin types, particularly dry

One size
10 mL
Old price New price £67.00
(£6,700.00/L.)

Fabulous Face Oil

For normal, dull and congested skin

One size
25 mL
Old price New price £47.00
(£1,880.00/L.)
Notable formulation

Lucent Facial Concentrate

For a wide range of skin types

Old price New price £95.00
(£1,583.33/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Facial Toner

For a wide range of skin types, including dry and mildly sensitive

Old price New price £47.00
(£235.00/L.)

Perfect Facial Hydrating Cream

For normal to dry skin, winter and cool climates

One size
60 mL
Old price New price £100.00
(£1,666.67/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Intense Serum

For normal, combination and sensitive skin, city-dwellers and hot, humid climates

Old price New price £73.00
(£1,216.67/L.)

Damascan Rose Facial Treatment

For dry to extremely dry, and distressed skin

One size
25 mL
Old price New price £65.00
(£2,600.00/L.)

Parsley Seed Facial Cleansing Oil

For dry, combination and sensitive skin

One size
200 mL
Old price New price £47.00
(£235.00/L.)

Lightweight Facial Hydrating Serum

For oily, combination and sensitive skin, and warm or humid climates

One size
100 mL
Old price New price £60.00
(£600.00/L.)

Blue Chamomile Facial Hydrating Masque

For dry and dehydrated skin, and frequent travellers

One size
60 mL
Old price New price £50.00
(£833.33/L.)

Elemental Facial Barrier Cream

For dry, dehydrated and sensitive skin, and cold and harsh conditions

One size
60 mL
Old price New price £47.00
(£783.33/L.)

Sage & Zinc Facial Hydrating Lotion SPF15

For a wide range of skin types, including sensitive

One size
50 mL
Old price New price £39.00
(£780.00/L.)

B Triple C Facial Balancing Gel

For combination, oily and patchy skin, and warm and humid climates

One size
60 mL
Old price New price £105.00
(£1,750.00/L.)
Orientation message
For the best experience, please turn your device