Main content

Uneven Tone & Texture

Uneven Tone & Texture
21 products
21 products
Notable formulation

Mandarin Facial Hydrating Cream

For normal and combination skin, and oily skin in cooler seasons

Old price New price £42.00
(£700.00/L.)

In Two Minds Facial Cleanser

For combination skin

Old price New price £39.00
(£195.00/L.)

Purifying Facial Exfoliant Paste

For dry skin, frequent travellers, shavers, winter and cool climates

One size
75 mL
Old price New price £45.00
(£600.00/L.)

Camellia Nut Facial Hydrating Cream

For normal, dry and sensitive skin

Old price New price £42.00
(£700.00/L.)
daily-essential

Fabulous Face Cleanser

For normal and combination skin, and dry skin in warmer seasons

Old price New price £26.00
(£260.00/L.)

Seeking Silence Facial Hydrator

For sensitive skin

One size
60 mL
Old price New price £46.00
(£766.67/L.)

In Two Minds Facial Hydrator

For combination skin

One size
60 mL
Old price New price £46.00
(£766.67/L.)

B & Tea Balancing Toner

For a wide range of skin types, including sensitive

Old price New price £39.00
(£195.00/L.)

Protective Facial Lotion SPF50

For a wide range of skin types, particularly dry

One size
50 mL
Old price New price £47.00
(£940.00/L.)

Gentle Facial Cleansing Milk

For dry and sensitive skin

Old price New price £30.00
(£300.00/L.)
New-addition

Amazing Face Cleanser

For oily, combination and open-pored skin, and warm and humid climates

Old price New price £26.00
(£260.00/L.)

Purifying Facial Cream Cleanser

For normal to dry skin

One size
100 mL
Old price New price £27.00
(£270.00/L.)
Orientation message
For the best experience, please turn your device