Uneven Tone & Texture
21 products
Notable formulation
Mandarin Facial Hydrating Cream
For normal and combination skin, and oily skin in cooler seasons
Old price New price £42.00
(£700.00/L.)
Purifying Facial Exfoliant Paste
For dry skin, frequent travellers, shavers, winter and cool climates
One size
75 mL
Old price New price £45.00
(£600.00/L.)
(£700.00/L.)
daily-essential
Fabulous Face Cleanser
For normal and combination skin, and dry skin in warmer seasons
Old price New price £26.00
(£260.00/L.)
(£766.67/L.)
(£766.67/L.)
B & Tea Balancing Toner
For a wide range of skin types, including sensitive
Old price New price £39.00
(£195.00/L.)
Protective Facial Lotion SPF50
For a wide range of skin types, particularly dry
One size
50 mL
Old price New price £47.00
(£940.00/L.)
New-addition
Amazing Face Cleanser
For oily, combination and open-pored skin, and warm and humid climates
Old price New price £26.00
(£260.00/L.)
(£270.00/L.)
New addition
(£3,160.00/L.)
Lightweight Facial Hydrating Serum
For oily, combination and sensitive skin, and warm or humid climates
One size
100 mL
Old price New price £60.00
(£600.00/L.)
Elemental Facial Barrier Cream
For dry, dehydrated and sensitive skin, and cold and harsh conditions
One size
60 mL
Old price New price £47.00
(£783.33/L.)