Combination
25 products
Notable formulation
Mandarin Facial Hydrating Cream
For normal and combination skin, and oily skin in cooler seasons
Old price New price £42.00
(£700.00/L.)
Purifying Facial Exfoliant Paste
For dry skin, frequent travellers, shavers, winter and cool climates
One size
75 mL
Old price New price £45.00
(£600.00/L.)
Beloved-formulation
(£225.00/L.)
Moroccan Neroli Post-Shave Lotion
For normal, combination and sensitive skin
One size
60 mL
Old price New price £43.00
(£716.67/L.)
Immediate Moisture Facial Hydrosol
For a wide range of skin types, frequent travellers and office workers
One size
50 mL
Old price New price £19.00
(£380.00/L.)
(£766.67/L.)
B & Tea Balancing Toner
For a wide range of skin types, including sensitive
Old price New price £39.00
(£195.00/L.)
(£766.67/L.)
Parsley Seed Anti-Oxidant Hydrator
For normal, dry and combination skin
One size
60 mL
Old price New price £57.00
(£950.00/L.)
(£1,880.00/L.)
Notable formulation
Parsley Seed Anti-Oxidant Facial Toner
For a wide range of skin types, including dry and mildly sensitive
Old price New price £47.00
(£235.00/L.)
New-addition
Immaculate Facial Tonic
Vitamin-rich hydration and gentle exfoliation
One size
100 mL
Old price New price £39.00
(£390.00/L.)
New addition
(£3,160.00/L.)
Exalted Eye Serum
For sensitive, mature, dehydrated, dull and patchy skin
One size
15 mL
Old price New price £85.00
(£5,666.67/L.)
Lightweight Facial Hydrating Serum
For oily, combination and sensitive skin, and warm or humid climates
One size
100 mL
Old price New price £60.00
(£600.00/L.)