Main content

Combination

Combination
25 products
25 products
Notable formulation

Mandarin Facial Hydrating Cream

For normal and combination skin, and oily skin in cooler seasons

Old price New price £42.00
(£700.00/L.)

Purifying Facial Exfoliant Paste

For dry skin, frequent travellers, shavers, winter and cool climates

One size
75 mL
Old price New price £45.00
(£600.00/L.)

In Two Minds Facial Cleanser

For combination skin

Old price New price £39.00
(£195.00/L.)
Beloved-formulation

Parsley Seed Facial Cleanser

For normal, combination and troubled skin

Old price New price £45.00
(£225.00/L.)

Moroccan Neroli Post-Shave Lotion

For normal, combination and sensitive skin

One size
60 mL
Old price New price £43.00
(£716.67/L.)

Immediate Moisture Facial Hydrosol

For a wide range of skin types, frequent travellers and office workers

One size
50 mL
Old price New price £19.00
(£380.00/L.)

Seeking Silence Facial Hydrator

For sensitive skin

One size
60 mL
Old price New price £46.00
(£766.67/L.)

B & Tea Balancing Toner

For a wide range of skin types, including sensitive

Old price New price £39.00
(£195.00/L.)

In Two Minds Facial Hydrator

For combination skin

One size
60 mL
Old price New price £46.00
(£766.67/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Hydrator

For normal, dry and combination skin

One size
60 mL
Old price New price £57.00
(£950.00/L.)

Fabulous Face Oil

For normal, dull and congested skin

One size
25 mL
Old price New price £47.00
(£1,880.00/L.)

In Two Minds Facial Toner

For combination skin

Old price New price £40.00
(£200.00/L.)
Notable formulation

Lucent Facial Concentrate

For a wide range of skin types

Old price New price £95.00
(£1,583.33/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Facial Toner

For a wide range of skin types, including dry and mildly sensitive

Old price New price £47.00
(£235.00/L.)
New-addition

Immaculate Facial Tonic

Vitamin-rich hydration and gentle exfoliation

One size
100 mL
Old price New price £39.00
(£390.00/L.)
New addition

Resolute Facial Concentrate

For renewed, replenished, resilient skin.

Old price New price £79.00
(£3,160.00/L.)

Exalted Eye Serum

For sensitive, mature, dehydrated, dull and patchy skin

One size
15 mL
Old price New price £85.00
(£5,666.67/L.)

Lightweight Facial Hydrating Serum

For oily, combination and sensitive skin, and warm or humid climates

One size
100 mL
Old price New price £60.00
(£600.00/L.)

Control

For blemished, troubled skin

One size
9 mL
Old price New price £20.00
(£2,222.22/L.)

Chamomile Concentrate Anti-Blemish Masque

For blemished, troubled skin

One size
60 mL
Old price New price £38.00
(£633.33/L.)

Protective Facial Lotion SPF25

One size
50 mL
Old price New price £47.00
(£940.00/L.)

Blue Chamomile Facial Hydrating Masque

For dry and dehydrated skin, and frequent travellers

One size
60 mL
Old price New price £50.00
(£833.33/L.)

Elemental Facial Barrier Cream

For dry, dehydrated and sensitive skin, and cold and harsh conditions

One size
60 mL
Old price New price £47.00
(£783.33/L.)

B Triple C Facial Balancing Gel

For combination, oily and patchy skin, and warm and humid climates

One size
60 mL
Old price New price £105.00
(£1,750.00/L.)
Notable formulation

Lucent Facial Refiner

For normal to dry; dehydrated, dull or patchy; and mature skin

One size
60 mL
Old price New price £69.00
(£1,150.00/L.)
Orientation message
For the best experience, please turn your device