Main content

Dry

Dry
24 products
24 products

Purifying Facial Exfoliant Paste

For dry skin, frequent travellers, shavers, winter and cool climates

One size
75 mL
Old price New price £45.00
(£600.00/L.)

Camellia Nut Facial Hydrating Cream

For normal, dry and sensitive skin

Old price New price £42.00
(£700.00/L.)

Immediate Moisture Facial Hydrosol

For a wide range of skin types, frequent travellers and office workers

One size
50 mL
Old price New price £19.00
(£380.00/L.)

Seeking Silence Facial Hydrator

For sensitive skin

One size
60 mL
Old price New price £46.00
(£766.67/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Facial Hydrating Cream

For a wide range of skin types, particularly dry

One size
60 mL
Old price New price £61.00
(£1,016.67/L.)

B & Tea Balancing Toner

For a wide range of skin types, including sensitive

Old price New price £39.00
(£195.00/L.)

Protective Facial Lotion SPF50

For a wide range of skin types, particularly dry

One size
50 mL
Old price New price £47.00
(£940.00/L.)

Gentle Facial Cleansing Milk

For dry and sensitive skin

Old price New price £30.00
(£300.00/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Eye Cream

For a wide range of skin types, particularly dry

One size
10 mL
Old price New price £67.00
(£6,700.00/L.)

Purifying Facial Cream Cleanser

For normal to dry skin

One size
100 mL
Old price New price £27.00
(£270.00/L.)
Notable formulation

Lucent Facial Concentrate

For a wide range of skin types

Old price New price £95.00
(£1,583.33/L.)

Parsley Seed Anti-Oxidant Facial Toner

For a wide range of skin types, including dry and mildly sensitive

Old price New price £47.00
(£235.00/L.)
Orientation message
For the best experience, please turn your device