Main content
A row of six identical dark Aesop bottles with black labels and caps are neatly lined up on a textured brown surface against a dark background.

Hair Hair

Hair

Hair
12 products
12 products
Aesop.co.uk exclusive

Follicular Accord

Shampoo to cleanse, and Conditioner to hydrate

Old price New price £82.00

Rose Hair & Scalp Moisturising Masque

For dry, fragile and chemically treated hair

Old price New price £31.00
(£258.33/L.)

Sculpt Hair Polish

Particularly effective for wet-look and high-hold styling

One size
100mL
Old price New price £27.00
(£270.00/L.)

Sage & Cedar Scalp Treatment

For reactive, dry and distressed scalps

One size
25 mL
Old price New price £29.00
(£1,160.00/L.)

Tame Hair Serum

Especially suited to hair given to flyaways or frizz

One size
60 mL
Old price New price £29.00
(£483.33/L.)
Notable formulation

Classic Conditioner

One size
500 mL
Old price New price £35.00
(£70.00/L.)
Orientation message
For the best experience, please turn your device